TELEFON (850) 840 34 14
ÜCRETSİZ NUMUNE

Derzli parke nedir ?

Derzli parke nedir

Derzli Parke Nedir ?

Evinizin görüntüsünü %80 oranında değiştiren ve dekorasyonun temelini oluşturan parkeler, gelişen teknoloji ile birlikte ürün yelpazesini genişletiyor. Her geçen gün yeni bir modelin ürün kataloguna eklendiği ve bu ürünlerin müşteriler tarafından ilgi gördüğü gözlemleniyor. Türkiye’de bir süre önce popüler olan derzsiz parkeler, yerini derzli parkelere bırakmaya başladı.

Bir çoğumuzun derzli parke denildiğinde aklına fayans ve seramiklerde kullanılan derz boşlukları gelmektedir.Ancak parkede bulunan derz tam anlamıyla bu şekilde değildir.Seramik ve fayanslarda olduğu gibi döşeme işlemi sırasında plakalar arasında herhangi bir boşluk bırakılmamaktadır.Yada döşeme işlemi tamamlandığında herhangi bir derz işaretleme yada derz boşluğu verme işlemi yapılmamaktadır. Laminat parke de bulunan derz iki plakanın birleşim noktasında bulunan 1mm V şeklindeki çıkıntıdır.İki plaka birbiriyle birleştiği onda bu V şeklindeki çıkıntı parke arasında boşluk görüntüsü yaratmaktadır.Ancak bu sadece görüntüde olan bir boşluktur.Parke plakaları arasında aslında boşluk bulunmamaktadır.Sadece plakanın birleşim noktasındaki illüzyon sayesinde sanki boşluk varmış gibi görünmektedir.Parke plakaları birbirlerine tam olarak birleşmektedir.

  • Uygulandığı mekana farklı bir hava katar.
  • Uygulandığı mekanın daha geniş görünmesini sağlar.
  • Mekanın değerini artırır.
  • Temizliği yada bakımı konusunda dersiz parke ile arasında herhangi bir fark yoktur.Vilada ile kolayca temizliğini yapabilirsiniz.

Derzli parke konusunda dikkat etmeniz gereken üzerindeki eşyaların kesinlikle ayaklarına gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir.1mm boşluklarda olsa derzli parke, dersiz parkeye göre üzerindeki haraketlerden daha fazla çalışmaktadır.Bu nedenle kesişim noktalarının zarar görmemesi için üzerinde bulunan eşyaların bir yerden bir yere taşınması sırasında sürüklenmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir.Çok dikkat edilmesi gereken bir durum değildir.Ancak yinede dikkat edip buna göre davranmak parkenizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Daha estetik ve farklı görünüm arayanların tercih ettiği parke türleridir.Genellik ile mimarların gözdesi olan derzli parke modelleri, projelerde sık kullanılmaktadır.Marmaraparke.com üzerinde bir çok derzli parke modelini inceleyebilirsiniz.Beğendiğiniz parkeleri daha iyi incelemek ve görmek için ücretsiz numune isteyebilirsiniz.Bu sayede parkedeki derzin nasıl bir özellik olduğunu daha iyi anlayacaksınızdır.Daha fazla bilgi almak için iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.