TELEFON (850) 840 34 14
ÜCRETSİZ NUMUNE

Kompozit Ahşap Deck Avantajları

Zemin kaplama işlemlerinde genellikle iç mekan ve dış mekan için farklı yapı malzemeleri kullanılabilir. İç mekanlarda sıklıkla rastladığımız parke modelleri, fayans modelleri, PVC kaplama modelleri vb. yapı malzemelerini dış mekanda çok fazla görmeyiz. Fakat görmek mümkündür. Bu örnekleri vermemizin nedeni, iç ve dış mekanlarda farklı farklı ürünler kullanıldığını vurgulamaktır. Şimdi size anlatacağımız nokta ise evinizin bahçesi, havuz kenarı, teras kenarı, çardak, otopark girişi vb. gibi yarı kapalı bölgelerde kullanılabilecek alternatif yapı malzemesi olmasıdır. Bu malzeme genellikle şık ve lüks bir görünüm yaratan kompozit ahşap deck malzemesidir.

Peki kompozit ahşap deck malzemelerinin avantajları nelerdir?

  • Kompozit ahşap deck malzemeler genellikle dayanıklı ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle yarı kapalı dış mekanlarda kullanıldığında ideal bir görünüm ve dayanıklılık sağlayabilir. Örnekte yer alan bölgeler ve bu bölgelere yakın noktalarda kullanıldığı takdirde uzun ömürlü bir deneyim sunabilir.
  • Kompozit ahşap deck malzemeleri farklı seçenek yelpazesi ile ferah ve lüks bir görünüm sağlamaktadır. Bu durum, gözle görülebilir farklılıklar yaratmanızı sağlayacaktır.
  • Ahşap deck zemin malzemeleri uygun fiyatlı seçenekleri ile ekonomiktir.
  • Kullanım alanına göre fazlasıyla konforlu ve işlevsel olan kompozit deck ahşap zemin malzemeleri, sizlere istediğiniz o rahatlığı sağlayabilecek ürün gruplarıdır.
  • Suya ve yıpratan dış etmenlere karşı yüksek düzeyde dayanıklılık göstermesinden ötürü, dış mekanlarda da tercih edilebilecek düzeydedir. Fakat etrafı çevrili noktalarda daha uzun kullanım ömrüne sahiptir.
  • Tropikal iklim bölgelerinde yetişen ağaçlardan oluşturulan ahşap deck yapı malzemeleri, monte edildiği gibi sökülebilir ve farklı alanlarda kullanım tercihi sunabilir. Yani bu malzemeler sökülüp tekrar monte edilebilir.

Kompozit ahşap deck malzemeleri tıpkı yukarıdaki özellikler gibi birçok avantaj sağlamaktadır. Avantajlı olan bu zemin malzemeleri, sizlere özgün tasarım yapabilmeniz için büyük bir imkan sağlamaktadır. Evinizin bahçesini veya süs havuzunuzun kenarlarını bu malzemeler ile rahatlıkla süsleyebilirsiniz. Ayrıca çeşitli noktalarda ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabilecek düzeyde olması, tercih nedenlerinden birisidir. Siz de uygun fiyatlı olan bu malzemelere sahip olabilirsiniz.