TELEFON (850) 840 34 14
ÜCRETSİZ NUMUNE

Kompozit Ahşap Deck Nasıl Uygulanır?

Zemin kaplama konusunda geniş bir yelpazenin bulunduğu ülkemizde, bu konuda hizmet veren noktalar, çeşitli seçenekleri müşterilerine sunabilmektedir. Tercih konusun müşteriye bırakılmakla birlikte, uygulama yapılacak noktadan verim alınabilecek yapı malzemesi, belli başlı özellikler ile belirlenebilmektedir. Yapı malzemeleri arasından dayanıklılığı ve farklı model seçenekleri ile ön plana çıkan kompozit ahşap deck tasarımlar, müşteriler tarafından tercih edilen ve beğenilen ürünlerden birisidir.

Kompozit ahşap deck zemin kaplama işlemi nasıl uygulanır?

  • İlk olarak kaplama yapılacak alanın tam ve uygun bir şekilde ölçülmesi gerekir. Müşterinin talebine göre yapılacak tasarımda en ufak bir ölçü eksikliği veya hatası olmamalıdır. Aksi takdirde talep edilen ürün döşenen ürünle farklılık gösterebilir. Bu dikkat edilmesi gereken en önemli husustur.
  • İkinci en önemli aşama ise kompozit ahşap deck uygulamalarında müşteriye gerekli bilgiler tam ve eksiksiz olarak verilmelidir. Genellikle kapsamlı araştırma yapmadan sadece malzemeden yola çıkarak alışveriş yapma kararı alan müşterilerin, bu yapı malzemesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmadığı gözlemlenmektedir.
  • Döşeme/Uygulama yapılacak yerin rölövesi önceden alınmalı, keşif yapılarak bölge hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Bunun profesyonel kişiler yardımıyla yapılması tavsiye edilir.
  • Tercih edilen kompozit ahşap deck zemin kaplama modelinin, uygulama yapılacak noktaya tam olarak yerleştirilmesi gerekir. Uygulama yapılmadan önce alınan ölçülerin tamı tamına uygun olup olmadığı bu noktada ortaya çıkar.
  • Kompozit ahşap deck zemin malzemelerinin montajı yapıldıktan sonra net bir şekilde sonuç alınmalı, kontroller sağlanmalıdır. Aksi takdirde sonradan aşınmalar olabilir. Çünkü tercih edilen bu malzemeler aşınmaya yatkın bölgelere monte edilmektedir. Bu nedenle dikkatli bir şekilde uygulama ve kontrol yapılmalıdır.
  • Montaj yapılacak bölgenin montajdan önce sonra düz olması gerekir. Su terazisi ile kontrol yapılabilir.

Yukarıdaki maddeler ön planda olmak kaydıyla kompozit ahşap deck yapı malzemesinin montajı yapılmalıdır. Bu hususlara dikkat edilmediği takdirde aldığınız hizmetin kusurları ortaya çıkacaktır. Uzun ömürlü kullanım istiyorsanız, işinde uzman kişileri analiz etmeli ve takibi sürdürmelisiniz. Siz de uygun fiyatlı bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz.