TELEFON (850) 840 34 14
ÜCRETSİZ NUMUNE

Lamine Parke Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Evimizin vazgeçilmez dekor ürünlerinden birisi olan parkeler, şık görünümlerinin yanı sıra kullanışlı olması ve ilgi çekmesi bakımından eve farklı hava katmaktadır. Fakat parke seçimi yaparken sadece evin dekoruna uyum sağlayıp sağlamaması veya kaliteli olmasına bakmak yeterli olmayacaktır. Parke modelleri arasından seçim yapmadan önce ilk olarak geniş çaplı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Parkenin renginin tam istediğiniz gibi olması veya garanti belgeli olarak size verilmesi, parke hizmeti veren firmanın yeteri düzeyde güvenilir olduğunu kanıtlamaz.

Peki Lamine parke seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

  • İlk olarak görsel zevkinize uygun tasarımı belirlemelisiniz. Eğer ideal tasarımı bulabilirseniz, bu sizin ilk tercih sebeplerinizden birisi olabilir.
  • İkinci olarak parke yaptıracağınız mekanın, parke modeli ile uyum sağlayıp sağlamadığına dikkat etmeniz gereklidir. Eğer eviniz için parke modeli bakıyorsanız, işletme için kullanılan parke modellerini tercih etmemelisiniz. Bu gibi hususlara, alışveriş yapacağınız süreçte dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Seçtiğiniz parke modelinin malzemelerinin arası tam olarak birleşiyor mu? Eğer birleşmiyorsa bu parkenin kolay bir şekilde aşınmasını ve kullanım ömrünün kısalmasını sağlayacaktır. Bu nedenle dikkatli olmalısınız.
  • Parke üzerindeki cilanın kalitesi çok önemlidir. Eğer cila kalitesiz ise parkeniz kolay bir şekilde çizilebilir, yıpranabilir veya tahriş olabilir. En ufak bir yürüyüşte bile parkeniz zarar görebilir.
  • Parkenin her bir katmanı farklı ölçülerdedir. Genellikle 3 katmandan oluşan lamine parkelerde ise malzemeler %100 odun türevidir. Bu nedenle dayanıklı olduğu vurgulanır. Fakat alışveriş yapacağınız parke modelinde her bir katmanın ne kadar uzunlukta olduğunu sorgulamalısınız. En üst katmanın uzunluk ölçüsü, parkenin dayanıklılığı ile paraleldir. Bu nedenle araştırma yapmalısınız.

Yukarıdaki önemli noktalara dikkat ederek eviniz için veya işletmeleriniz için ideal parke modelini bulabilirsiniz. Araştırma yapmadan parke seçiminde bulunmamanızı öneririz. Aksi takdirde, bir kez yaptırıp uzun süre parke kullanmayı düşünen müşteriler, özellikle lamine parkeyi seçiyorsa, sonuç istediği gibi olmayabilir. Bu hususlara dikkat ederek hem hesaplı hem de bilinçli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Parke bölmeleri hakkında detaylı bilgileri kısa bir araştırmayla bulabilirsiniz.