TELEFON (850) 840 34 14
ÜCRETSİZ NUMUNE

PVC Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Günümüz dekor ürünlerinde genellikle PVC kaplamalar daha çok tercih edilmektedir. Çünkü PVC kaplamalar, parke türleri veya fayans kaplama gibi çeşitli türlere nazaran hem pratik hem de geniş yelpazeli seçeneklere sahip ürünlerden birisidir. PVC kaplamaların en önemli ise tercih edebileceğiniz çok fazla seçenek ve esnek yapısı olmasıdır. İstediğiniz şekilde tasarlayabilir, dilediğiniz şekilde uygulatabilirsiniz. PVC kaplamaların yaygın olduğu noktalarda, uzun ömürlü kullanımın hat safhada olduğu gözle görülür bir gerçektir.

PVC kaplamalar genellikle anti statik özelliktedir. Bilindiği üzerinde basit bir saç tarama olayında bile statik elektriklenme olduğu aşikardır. PVC kaplamalarda bu gibi durumlara karşı koyulabilmesi için anti statik özelliği bulunmaktadır. Bu özellik elektrik iletkenliğini sıfıra indirir. Genel açıdan bakılacak olursa PVC kaplamalar laboratuvar, fabrika gibi noktalarda daha uygun olabilir. Keza ülkemizde benzer mekanlarda PVC kaplama kullanılmaktadır. Zemin kaplama çeşitleri fazla olduğundan PVC kaplama türleri kolay bir şekilde tercih edilebilir.

PVC kaplamaların en çok sevilen ve pratik özelliklerinden birisi olarak gösterilen madde ise temizliğinin kolay olmasıdır. Çok kısa sürede ve kolay bir şekilde PVC olan bölgeyi temizleyebilirsiniz. Hem yorulmazsınız hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Ayrıca renk ve desen seçenekleri fazla olan PVC kaplamalar, temizlik yapıldığı takdirde hiçbir şekilde tahriş olmaz ve bu özelliklerini kaybetmez. Haliyle uzun ömürlü olduğunu kanıtlamaktadır. Ayrıca temizlik yapılan bölgelerde küf ve mantar oluşumu meydana gelmez. Bu nedenle PVC kaplamaların belirli aralıklarla temizlenmesi önerilir.

PVC kaplamalar nem ve rutubet oluşturmaz, buna paralel olarak kendiliğinden leke veya kir oluşumunda bulunmaz. Leke ve kir tutmadığı için insan yoğunluğunun fazla olduğu noktalarda kolaylıkla tercih edilebilir. PVC kaplamaların bu özelliği, onu pratik kılan özelliklerin başında gelmektedir. Ayrıca kolay bir şekilde aşınmayan bu kaplamalar, spor salonlarının vazgeçilmez dekor ürünlerinden birisidir. Zemin kaplama konusunda bol bol çeşit sunan PVC kaplama seçenekleri, seçim yapılacak mekan için uygun birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Kullanımı pratik lan bu kaplamalar uygun fiyatlı ve fazlasıyla tercih edilen modellerdendir.