TELEFON (850) 840 34 14
ÜCRETSİZ NUMUNE

Pvc Zemin Kaplama Uygulama Alanları

PVC Zemin Kaplama Uygulama Alanları

Genellikle kalabalık nüfusa sahip yapılarda zemin tercihi PVC olmaktadır. PVC kaplamalar dayanıklı, ekonomik ve hijyenik olmasıyla bu gibi yerlerde ön plana çıkmaktadır. PVC kaplamaların bir diğer önemli özelliği ise geniş bir yelpaze sunması ve özgün tasarımlarla, istenilen noktaya uygulanabilmesidir. Birçok zemin yapı malzemesi bulunmaktadır. Fakat bunları ön plana çıkaran en önemli  özellik tasarımsal farklılıklar ve uzun ömürlü kullanım garantisidir. Diğer zemin malzemeleri ile kıyaslandığında PVC zemin kaplamaların daha yaygın olduğunun gözle görülür bir gerçek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kişisel mülk ve işletmelerde çok fazla tercih edilmeyen PVC zemin kaplamalar, daha çok toplumsal alanlara yönelik ve insan nüfusunun yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Burada hijyenik olma özelliği ağır basmaktadır. Çünkü kir ve toz tutmayan yapısı ile ön plana çıkan PVC’ler, kolay bir şekilde temizlenebilmektedir ve kolay kolay tahriş olmamaktadır. PVC zemin kaplamalar, uygun fiyatlı seçeneklerin hakkını fazlasıyla vermektedir.

PVC zemin kaplamanın uygulandığı yerler:

  • PVC zemin kaplamalar genellikle; Hastane, sağlık ocakları, dispanserler, laboratuvarlar, eczaneler, okullar, anaokulları, yatakhaneler , kreşler, ofisler, ev, kamu binaları, mağazalar ,süper marketler, oteller, restoranlar, kapalı spor salonları, sinema, tiyatro salonları, konferans, konser alanları, fabrikalar-ticari alanlar-fuarcılık sektörü-banka yönetim binaları ve şubeleri- Devlet daireleri, yemekhane, ameliyathane röntgen odaları ve koridorları, yoğun bakım gibi iç mekanlarda kullanılır.

Örneklerde görüldüğü gibi insan nüfusunun çok fazla olduğu yerlerde kullanılan bu ürünler, dayanıklı yapısı ile üzerindeki ağırlığı rahatlıkla kaldırmaktadır. Ayrıca yüzeyine temas eden nesneler kolay kolay aşınmasına neden olmaz. Çok zor bir ihtimalde olsa aşınma, tahriş, yıpranma veya çizilme gibi hasarlarda yine uygun fiyatlarla bakımı yapılarak, hasarlı bölge kısa süre içerisinde onarılabilir. Diğer yapı malzemelerinde bu duruma şahit olmak zordur. Çünkü diğer yapı malzemelerini dış etkenlerden korumak zor olduğu gibi, hasarı yok etmekte bir o kadar zor ve meşakkatlidir. PVC zemin kaplamalar bu özellikleri ile tercih sırasında ilk yeri almaktadır. Özellikle resmi dairelerin vazgeçilmez dekor ürünlerindendir. Siz de uygun fiyatlı PVC zemin kaplama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.